День безпечного Інтернету

Date: 7 лютого 2021 о 10:46, Refreshed 7 лютого 2021 о 11:11
148 views

У зв'язку з високими темпами розвитку інформаційних технологій надзвичайно гостро постала проблема захисту дітей та молоді від негативної інформації, яка становить загрозу їхньому фізичному й інтелектуальному розвитку та морально-психологічному стану.Інтернет-технології - це природна складова життя дітей та сучасної молоді. Комп'ютер є не тільки розвагою, але й засобом спілкування, самовираження та розвитку особистості.

Самостійне пізнання інформаційного світу дозволяє зробити значно ширшим коло інтересів дитини і сприяє збагаченню її духовного світу , спонукає до кмітливості, привчає до самостійного розв'язання задач та значно підвищує інтелектуальний рівень.

Всесвітня мережа досить часто задовольняє потребу підлітків у лідерстві. Діти, які добре знають комп’ютер та Інтернет, є більш реалістичними в оцінці своїх здібностей та можливостей,їм притаманна цілеспрямованість та кмітливість . Дитина постійно вчиться структурувати великі потоки інформації, адже саме це дозволяє їй повноцінно орієнтуватися у просторі, дотримуючись основних правил безпеки в мережі. Але спілкування в Інтернеті приховує небезпеку, яка проявляється в тому, що ти не бачиш свого віртуального знайомого, а тому не можеш бути впевнений у тому, що ця людина безпечна для тебе. Ти можеш вважати, що спілкуєшся зі своїм однолітком, а він або вона насправді може виявитися дорослим чоловіком або жінкою, а ще гірше – злочинцем. Загальнодоступність та поширення Інтернету призвели до появи категорії користувачів, які завдають шкоди іншим. Саме тому важливо розуміти, як убезпечити себе під час роботи в Інтернеті.

Всеукраїнське соціологічне дослідження, проведене Інститутом соціології НАН України в 2009 році, виявило

тривожні тенденції: понад 28% опитуваних дітей готові надіслати свої фотокартки незнайомцям у Мережі; 17%

без коливань діляться інформацією про себе і свою родину (адреса, професія, графік роботи батьків, наявність

цінних речей у домі тощо); 22% дітей періодично потрапляють на сайти для дорослих; 28% дітей, побачивши

в Інтернеті рекламу алкоголю або куріння, хоча б один  раз спробували їх  купити, а 11% − спробували купувати

наркотики; близько 14% опитуваних час від часу відправляють платні SMS  за бонуси в онлайн-іграх і лише

деякі звертають увагу на вартість послуги. Лише у 18% випадків дорослі перевіряють, які сайти відвідує дитина,

тільки 11% батьків знають про такі онлайн-загрози, як "дорослий” контент, азартні ігри, онлайн-насилля, кіберзлочинність.

З метою надання батькам і педагогам допомоги з

питань захисту дітей від впливу шкідливої інформації

розроблено ряд посібників і складено перелік

рекомендованих для дітей онлайн-ресурсів. Зазначені

матеріали допоможуть відкрити дітям цікавий, корисний і, головне, безпечний Інтернет.
Посібники, які Міністерство пропонує використовувати батькам і педагогам для навчання дітей

безпечному користуванню Інтернетом:

Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі: посібник для батьків / І. Литовченко, С.

Максименко, С Болтівець [та ін.]. – К.: ТОВ "Видавничий будинок «Аванпост-Прим»”, 2010. – 48 с. (https://rescentre.org.ua/images/Uploads/Files/internet_safety_dl/children_internet.pdf).

Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній иховання культури користувача

Інтернету. Безпека у всесвітній мережі: навчально-методичний посібник: навчально-методичний

посібник / А. Кочарян, Н. Гущина. – К., 2011. – 100 с. (http://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/1547/1/Internet.pdf).

Безпечне користування сучасними інформаційно-комунікативними технологіями / О. Удалова, О.

Швед, О. Кузнєцова [та ін.]. – К.: Україна, 2010. – 72 с. (http://xn--d1acjtrgde.kiev.ua/wp-content/uploads/2019/01/Posib.-Bezpechne-koristuvannya-inform-2018.pdf)

Пам’ятка для батьків "Діти. Інтернет. Мобільний зв’язок”, розроблена Національною експертною

комісією України з питань захисту суспільної моралі (https://docs.google.com/document/edit?id=1VPI-SYy7vHLxvJg_l01IHeZr4NMimK1tCyojwL8807U&hl=uk).

Comments:
Only authorized users can leave comments.