Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Установчі документи

Дата: 9 січня 2021 о 16:40

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення 3 сесії 8 скликання

Станишівської сільської ради від 29 грудня 2020 р. № 97

С Т А Т У Т

Іванківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Станишівської сільської ради Житомирського району Житомирської області

(нова редакція)

2020 рік

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ 1.

1. Іванківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Станишівської сільської ради Житомирського району Житомирської області (далі – заклад освіти) – комунальний заклад загальної середньої освіти, створений рішенням засновника.

1.2. Організаційно-правова форма закладу освіти: комунальна організація (установа, заклад).

1.3. Повна назва закладу освіти: Іванківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Станишівської сільської ради Житомирського району Житомирської області. Скорочена назва: Іванківська ЗОШ І-ІІІ ступенів.

1.4. Заклад освіти є юридичною особою, має гербову печатку, штамп, бланки зі своєю назвою, може мати рахунки в установах банків, установах та органах Державного Казначейства України.

1.5. Засновником закладу освіти є Станишівська сільська рада Житомирського району Житомирської області (код ЄДРПОУ 04348444, юридична адреса: 12430, Житомирська область, Житомирський район, село Станишівка, вулиця Кооперативна, будинок 3), ( далі – Засновник).

1.6. Заклад освіти в своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про освіту”, “Про повну загальну середню освіту”, спеціальними законами, іншими актами законодавства у сфері освіти і науки та міжнародними договорами України, рішеннями Засновника, виконавчого комітету, розпорядженнями сільського голови.

1.7. Юридична адреса закладу освіти: 13410 Житомирська область Андрушівський район с. Іванків вул.Мельника, буд. 4

1.8. Головною метою закладу освіти є реалізація державної політики в галузі освіти та задоволення потреб громадян, суспільства і держави в здобутті освіти, забезпечення всебічного розвитку, навчання, виховання, виявлення обдарувань, соціалізації особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і здобуття освіти упродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності, дбайливого ставлення до родини, своєї країни, довкілля, спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству; формування в учнів компетентностей, визначених Законом України "Про освіту" та державними стандартами. Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності: – вільне володіння державною мовою; – здатність спілкуватися рідною (у разі відмінності від державної) та іноземними мовами; – математична компетентність; – компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій; – інноваційність; – екологічна компетентність; – інформаційно-комунікаційна компетентність; – навчання впродовж життя; – громадянські та соціальні компетентності, пов’язані з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту та здорового способу життя, з усвідомленням рівних прав і можливостей; – культурна компетентність; – підприємливість та фінансова грамотність; – інші компетентності, передбачені стандартом освіти.

1.9. Головним завданням закладу освіти є: – забезпечення якості освіти та якості освітньої діяльності; – забезпечення рівного доступу до освіти без дискримінації за будь-якими ознаками, у тому числі за ознакою інвалідності; – розвиток інклюзивного освітнього середовища, – цілісність і наступність системи освіти; – прозорість і публічність прийняття та виконання управлінських рішень; – свобода у виборі видів, форм здобуття освіти, освітньої програми, – академічна доброчесність; – академічна свобода; – фінансова, академічна, кадрова та організаційна автономія у межах, визначених законом; – єдність навчання, виховання та розвитку; – виховання патріотизму, поваги до культурних цінностей Українського народу, його історико-культурного надбання і традицій; – формування усвідомленої потреби в дотриманні Конституції та законів України, нетерпимості до їх порушення; – формування поваги до прав і свобод людини, нетерпимості до приниження її честі та гідності, фізичного або психологічного насильства, а також до дискримінації за будь-якими ознаками; – формування громадянської культури та культури демократії; – формування культури здорового способу життя, екологічної культури і дбайливого ставлення до довкілля; – рівні можливості для всіх.

1.10. Заклад освіти самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах компетенції, передбаченої чинним законодавством та власним Статутом.

1.11. Заклад освіти несе відповідальність перед учнями, територіальною громадою, суспільством і державою за: – безпечні умови освітньої діяльності; – дотримання Державних стандартів освіти; – дотримання договірних зобов'язань з іншими суб'єктами освітньої, виробничої, наукової діяльності, у тому числі зобов'язань за міжнародними угодами; – дотримання фінансової дисципліни; – прозорість, інформаційну відкритість освіти.

1.12. У закладі освіти визначено мовою навчання – українську мову.

1.13. Заклад освіти має право: – проходити в установленому порядку громадську акредитацію; – самостійно визначати форми, методи і засоби організації освітнього процесу; – самостійно формувати освітню програму; – на основі освітньої програми розробляти навчальний план, в тому числі в установленому порядку розробляти і впроваджувати експериментальні та індивідуальні навчальні плани; – використовувати різні форми морального стимулювання та матеріального заохочення до педагогічних працівників, учнів, інших учасників освітнього процесу у порядку визначеному чинним законодавством; – отримувати кошти і матеріальні цінності від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад, юридичних і фізичних осіб; – залишати у своєму розпорядженні і використовувати власні надходження у порядку, визначеному законодавством України; – розвивати власну матеріально-технічну базу; – впроваджувати експериментальні освітні програми; – самостійно забезпечувати добір і розстановку кадрів; – надавати платні послуги відповідно до нормативно-правових актів; – здійснювати інші дії, що не суперечать чинному законодавству.

1.14. Заклад освіти зобов’язаний : – реалізовувати положення Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», інших нормативно-правових актів у галузі освіти; – здійснювати освітню діяльність у встановленому законодавством порядку; – за потреби створювати інклюзивні класи для навчання осіб з особливими освітніми потребами; – забезпечувати єдність навчання та виховання; – проходити плановий інституційний аудит у терміни та в порядку, визначеним спеціальним законодавством; – забезпечувати відповідність рівня повної загальної середньої освіти Державним стандартам повної загальної середньої освіти; – охороняти життя і здоров’я учнів, педагогічних та інших працівників закладу освіти; – додержуватись фінансової дисципліни, зберігати матеріальну базу; – забезпечувати видачу учням документів про освіту встановленого зразка;

1.15. Іванківська ЗОШ І-ІІІ ступенів відноситься до системи закладів загальної середньої освіти.

1.16. Медичне обслуговування учнів забезпечує КУ «Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини» Станишівської сільської ради.

1.17. Взаємовідносини закладу освіти з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.

1.18. Заклад освіти є неприбутковою організацією.

1.19. Заклад освіти відповідає за своїми зобов'язаннями відповідно до чинного законодавства

. 1.20. Заклад освіти не відповідає за зобов'язаннями Власника (Засновника), а Власник (Засновник ) не відповідає за зобов'язаннями закладу.

1.21. Держава та Власник (Засновник) не несуть відповідальності за зобов'язаннями закладу освіти, а останній не відповідає за зобов'язаннями Держави та Власника (Засновника), а також інших підприємств, установ, організацій.

2. ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ 2

.1. Освітній процес у закладі освіти організовується відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», інших актів законодавства, освітньої програми (освітніх програм) закладу освіти та спрямовується на виявлення та розвиток здібностей та обдарувань особистості, її індивідуальних здібностей, досягнення результатів навчання, прогресу в розвитку, зокрема формування і застосування відповідних компетентностей, визначених державними стандартами. На кожному рівні початкової, базової та повної загальної середньої освіти освітній процес організовується в безпечному освітньому середовищі та здійснюється з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, їхніх особливих освітніх потреб.

2.2. Мережа закладу освіти визначається відповідно до нормативних документів МОН України, що забезпечує підготовку учнів відповідно вимог державних стандартів загальної середньої освіти. Термін навчання учнів в закладі освіти визначається нормативними документами МОН України.

2.3. Освітній процес у закладі освіти організовується в межах навчального року, що розпочинається у День знань - 1 вересня, триває не менше 175 навчальних днів і закінчується не пізніше 1 липня наступного року. Якщо 1 вересня припадає на вихідний день, навчальний рік розпочинається у перший за ним робочий день.

2.4. Структура і тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою, відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого відповідним навчальним планом та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, особливостей регіону тощо.

2.5. Безперервна навчальна діяльність учнів закладу освіти не може перевищувати 35 хвилин (для 1 року навчання), 40 хвилин (для 2-4 років навчання), 45 хвилин (5-11(12) років навчання), крім випадків, визначених законодавством. Тривалість канікул у закладі освіти протягом навчального року не може становити менше 30 календарних днів.

2.6. Заклад освіти розробляє та використовує в освітній діяльності освітню програму на кожному рівні (циклі) початкової, базової та повної середньої освіти або наскрізну освітню програму, розроблену для декількох рівнів освіти. Освітні програми можуть бути розроблені на основі відповідної типової освітньої програми або освітніх програм, розроблених суб’єктами освітньої діяльності, науковими установами, фізичними чи юридичними особами і затверджених центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти відповідно до вимог цього Закону. Рішення про використання закладом освіти освітньої програми, розробленої на основі типової освітньої програми або іншої освітньої програми, приймається педагогічною радою. Освітня програма закладу освіти схвалюється педагогічною радою та затверджується керівником закладу.

2.7. На основі визначеного в освітній програмі навчального плану педагогічна рада складає, керівник затверджує річний навчальний план.

2.8. З метою належної організації освітнього процесу у закладі освіти формуються класи та/або групи, у тому числі інклюзивні, з дистанційною формою здобуття освіти, з навчанням мовою корінного народу чи національної меншини України поряд із державною мовою. У разі звернення батьків дитини з особливими освітніми потребами інклюзивний клас утворюється в обов’язковому порядку.

2.9. Кількість учнів у класі (наповнюваність класу) закладу освіти встановлюється Законом України «Про повну загальну середню освіту» та іншими нормативно-правовими актами. Зменшення кількості учнів у класі протягом навчального року не є підставою для припинення функціонування цього класу до закінчення навчального року. 2.10.Учні закладу освіти переводяться на наступний рік навчання після завершення навчального року, крім випадків, визначених законодавством. Рішення про переведення учнів, які здобувають освіту за сімейною (домашньою) формою здобуття освіти, приймається з урахуванням результатів навчання.

2.11. Для учнів з особливими освітніми проблемами складається індивідуальна освітня програма, яка має забезпечувати виконання ним освітньої програми закладу освіти та передбачати його участь у контрольних заходах, а також у разі необхідності враховує особливі освітні потреби учня, визначені за результатами комплексної психолого-педагогічної оцінки його розвитку.

2.12. Виховний процес є невід’ємною складовою освітнього процесу у закладі освіти і має ґрунтуватися на загальнолюдських цінностях, культурних цінностях Українського народу, цінностях громадянського (вільного демократичного) суспільства, принципах верховенства права, дотримання прав і свобод людини і громадянина, принципах, визначених Законом України "Про освіту"та спрямовуватися на формування: – відповідальних та чесних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству; – поваги до гідності, прав, свобод, законних інтересів людини і громадянина; нетерпимості до приниження честі та гідності людини, фізичного або психологічного насильства, а також до дискримінації за будь-якою ознакою; – патріотизму, поваги до державної мови та державних символів України, поваги та дбайливого ставлення до національних, історичних, культурних цінностей, нематеріальної культурної спадщини Українського народу, усвідомленого обов’язку захищати у разі потреби суверенітет і територіальну цілісність України; – усвідомленої потреби в дотриманні Конституції та законів України, нетерпимості до їх порушення, проявів корупції та порушень академічної доброчесності; – громадянської культури та культури демократії; – культури та навичок здорового способу життя, екологічної культури і дбайливого ставлення до довкілля; – прагнення до утвердження довіри, взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами; – почуттів доброти, милосердя, толерантності, турботи, справедливості, шанобливого ставлення до сім’ї, відповідальності за свої дії; – культури свободи та самодисципліни, відповідальності за своє життя, сміливості та реалізації творчого потенціалу як невід’ємних складників становлення особистості. Єдність навчання, виховання і розвитку учнів забезпечується спільними зусиллями всіх учасників освітнього процесу.

2.13. За особливі успіхи у навчанні, дослідницькій, пошуковій, науковій діяльності, культурних заходах, спортивних змаганнях тощо до учнів можуть застосовуватися різні види морального та/або матеріального заохочення і відзначення. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, громадські об’єднання, юридичні, фізичні особи можуть заохочувати та відзначати академічні та інші досягнення учнів.

2.14.Кожен учень має право на справедливе, неупереджене, об’єктивне, незалежне, недискримінаційне та доброчесне оцінювання результатів його навчання незалежно від виду та форми здобуття ним освіти. Основними видами оцінювання результатів навчання учнів є формувальне, поточне, підсумкове (тематичне, семестрове, річне) оцінювання, державна підсумкова атестація (зовнішнє незалежне оцінювання). Формувальне, поточне та підсумкове оцінювання результатів навчання учнів на предмет їх відповідності вимогам навчальної програми, вибір форм, змісту та способу оцінювання здійснюють педагогічні працівники закладу освіти. Підсумкове оцінювання результатів навчання учнів за сімейною (домашньою) формою здійснюється не менше двох разів на рік. Річне оцінювання та державна підсумкова атестація здійснюються за системою оцінювання, визначеною законодавством, а результати такого оцінювання відображаються у свідоцтві досягнень, що видається учневі щороку у разі переведення його на наступний рік навчання. Оцінювання відповідності результатів навчання учнів, які завершили здобуття початкової, базової середньої чи профільної середньої освіти, вимогам державних стандартів здійснюється шляхом державної підсумкової атестації . Кожен учень має пройти державну підсумкову атестацію за кожний рівень повної загальної середньої освіти з державної мови, математики та інших предметів, визначених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, крім випадків, визначених законодавством. У разі відсутності результатів річного оцінювання та/або державної підсумкової атестації після завершення навчання за освітньою програмою учень має право до початку нового навчального року пройти річне оцінювання та/або державну підсумкову атестацію. У разі повторного непроходження річного оцінювання та/або державної підсумкової атестації педагогічна рада спільно з батьками учня до початку нового навчального року вирішує питання про визначення форми та умов подальшого здобуття таким учнем повної загальної середньої освіти. Зміст, форми і порядок проведення державної підсумкової атестації (зовнішнього незалежного оцінювання) визначаються і затверджуються центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки. В окремих випадках учні за станом здоров'я або з інших поважних причин можуть бути звільнені від державної підсумкової атестації у порядку, що встановлюється МОН та МОЗ. Оцінювання результатів навчання учня з особливими освітніми потребами здійснюється згідно із загальними критеріями оцінювання та з урахуванням індивідуальної освітньої програми. Система та загальні критерії оцінювання результатів навчання учнів визначаються центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

2.15.Після завершення навчання за освітньою програмою відповідного рівня повної загальної середньої освіти незалежно від форми її здобуття та на підставі результатів річного оцінювання і державної підсумкової атестації (зовнішнього незалежного оцінювання) учні отримують такі документи про освіту: – свідоцтво про базову середню освіту; – свідоцтво про повну загальну середню освіту. У документах про освіту результати підсумкового оцінювання визначаються за системою оцінювання, визначеною законодавством. За високі досягнення в навчанні учні 2-8-х, 10-х(11-х)класів можуть нагороджуватися похвальним листом "За високі досягнення у навчанні", а випускники закладу III ступеня - похвальною грамотою "За особливі досягнення у вивченні окремих предметів", медалями - золотою "За високі досягнення у навчанні" або срібною "За досягнення у навчанні". За відмінні успіхи в навчанні випускникам закладу II ступеня видається свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою. Порядок нагородження учнів за відмінні успіхи у навчанні встановлюється МОН. Документи про загальну середню освіту видаються закладом освіти. Свідоцтва про базову середню освіту та повну загальну середню освіту або їх бланки виготовляються згідно законодавства. Для учнів з порушенням зору такі документи можуть виготовлятися з урахуванням забезпечення доступності відтвореної на ньому інформації (з використанням шрифту Брайля).

3. УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

3.1. Учасниками освітнього процесу в закладі освіти є: учні, керівники, педагогічні працівники, інші спеціалісти закладу освіти, батьки або особи, які їх замінюють, асистенти дітей з особливими освітніми потребами.

3.2. Учні закладу освіти мають право на: – навчання впродовж життя та академічну мобільність; – якісні освітні послуги; – справедливе та об’єктивне оцінювання результатів навчання; – відзначення успіхів у своїй діяльності; – свободу творчої, спортивної, оздоровчої, культурної, просвітницької, наукової і науково-технічної діяльності тощо; – безпечні та нешкідливі умови навчання, утримання і праці; – повагу людської гідності; – захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будьяких форм насильства та експлуатації, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю учнів; – користування бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою закладу освіти та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому закладом освіти відповідно до спеціальних законів; – доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності; – інші необхідні умови для здобуття освіти, у тому числі для осіб з особливими освітніми потребами та із соціально незахищених верств населення.

3.3. Учні закладу освіти зобов’язані: – виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності), дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти; – поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм; – дотримуватися цього Статуту, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за його наявності). Особи з особливими освітніми потребами забезпечуються допоміжними засобами для навчання в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Залучення учнів під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України.

3.4. На посади педагогічних працівників закладу освіти приймаються особи, які мають педагогічну освіту, вищу освіту та/або професійну кваліфікацію, вільно володіють державною мовою (для громадян України) або володіють державною мовою в обсязі, достатньому для спілкування (для іноземців та осіб без громадянства), моральні якості та фізичний і психічний стан здоров’я яких дозволяють виконувати професійні обов’язки. Перелік посад педагогічних працівників встановлюється Кабінетом Міністрів України. Педагогічні та інші працівники приймаються на роботу до закладу директором закладу освіти. Педагогічні працівники закладу освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років.

3.5. Педагогічні працівники закладу освіти мають право: – на академічну свободу: вільний вибір форм, методів і засобів розвитку, виховання та навчання, що відповідають освітній програмі; – на підвищення кваліфікації, проходження атестації та сертифікації, участь у різноманітних формах методичної роботи; – брати участь у роботі органів самоврядування закладу освіти; – проводити в установленому порядку науково-дослідну, пошукову та експериментальну роботу; – вносити пропозиції щодо поліпшення роботи закладу освіти; – на соціальне та матеріальне забезпечення відповідно до законодавства; – на участь у роботі колегіальних органів управління закладу освіти; – на безпечні і нешкідливі умови праці; – об’єднуватися у професійні спілки та бути членами інших об’єднань громадян, діяльність яких не заборонена законодавством; – на захист професійної честі та власної гідності; – на педагогічну ініціативу, розроблення та упровадження авторських освітніх програм, проектів, методик, технологій, насамперед методик компетентнісного навчання; – на доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому просторі; – на справедливе та об’єктивне оцінювання своєї професійної діяльності; – на відзначення успіхів у своїй професійній діяльності; – інші права, що не суперечать законодавству України.

3.6. Педагогічні працівники зобов’язані: – виконувати Статут, Правила внутрішнього трудового розпорядку, умови контракту чи трудового договору; – дотримуватися педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу; – співпрацювати з сім’ями здобувачів освіти закладу освіти з питань виховання та навчання дітей; – забезпечувати емоційний комфорт, захист дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять її здоров’ю, а також від фізичного та психологічного насильства; – брати участь у роботі педагогічної ради та інших методичних заходах, з метою підвищення професійного рівня, педагогічної майстерності, загальної та політичної культури; – виконувати накази та розпорядження керівництва; – дотримуватись академічної доброчесності; – берегти майно закладу освіти, підтримувати чистоту і дотримуватись правил санітарії, техніки безпеки, пожежної безпеки; – виконувати освітню програму для досягнення дітьми передбачених нею результатів розвитку, виховання та навчання; – інші обов’язки, що не суперечать законодавству України.

3.7. Працівники закладу освіти несуть відповідальність за збереження життя, фізичне і психічне здоров’я дитини згідно з чинним законодавством.

3.8. Працівники закладу освіти відповідно до статті 26 Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” проходять періодичні безоплатні медичні огляди.

3.9. Педагогічні працівники закладу освіти підлягають обов’язковій атестації, яка проводиться, як правило, один раз на п’ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти і науки України.

3.10. Педагогічним працівникам закладу освіти (також обслуговуючому персоналу за наявності коштів у місцевому бюджеті) виплачується допомога на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки.

3.11. Працівники, які систематично порушують Статут, Правила внутрішнього розпорядку закладу освіти, не виконують посадових обов’язків, умов трудового договору (контракту) або за результатами атестації, не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства.

3.12. Права батьків або осіб, які їх замінюють: – обирати і бути обраним до органів громадського самоврядування закладу освіти; – звертатися до адміністрації закладу, відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей; – брати участь в покращенні організації освітнього процесу та зміцненні матеріально-технічної бази закладу освіти; – отримувати інформацію про розвиток дитини, її здоров’я, особливості поведінки в колективі однолітків; – захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних та судових органах; – отримувати інформацію про діяльність закладу освіти, результати засвоєння освітньої програми дітьми, законними представниками яких вони є. – брати участь у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини та/або індивідуального навчального плану;

3.13. Батьки або особи, які їх замінюють, зобов’язані: – дотримуватись установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договорів про спільну діяльність між закладом освіти та батьками; та про надання додаткових освітніх послуг (за наявності); – своєчасно повідомляти заклад освіти про можливість відсутності або хвороби дитини; – постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних задатків, нахилів та здібностей, формувати навички здорового способу життя; – забезпечувати інформаційні потреби своєї дитини; – підтримувати наступність у роботі сім’ї і закладу освіти з питань виховання і навчання дітей дошкільного віку; – інші обов’язки, що не суперечать законодавству України.

3.14. В освітньому процесі соціальні потреби учнів з особливими освітніми потребами забезпечуються асистентом учня - соціальним робітником, одним із батьків учня або уповноваженою ними особою. Рішення про допуск асистента учня до участі в освітньому процесі приймає керівник закладу освіти.

3.15. Харчування учнів у закладу освіти здійснюється відповідно до Закону України "Про освіту" та інших актів законодавства. Відповідальність за організацію харчування учнів, додержання вимог санітарного законодавства, законодавства про безпечність та якість харчових продуктів покладається на уповноважений орган та керівника закладу освіти. Норми та порядок організації харчування учнів у закладу освіти встановлюються Кабінетом Міністрів України.

4. УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДОМ ОСВІТИ

4.1. Управління закладом освіти здійснюється Засновником та відділом освіти Станишівської сільської ради. Засновник закладу освіти або уповноважений ним орган (особа): - приймає рішення про створення, реорганізацію, ліквідацію, зміну типу закладу освіти, затверджує статут (його нову редакцію), укладає засновницький договір у випадках, визначених законом; - укладає строковий трудовий договір (контракт) з керівником закладу освіти, обраним (призначеним) у порядку, встановленому законодавством та установчими документами закладу освіти; - розриває строковий трудовий договір (контракт) з керівником закладу освіти з підстав та у порядку, визначених законодавством та установчими документами закладу освіти; - затверджує кошторис та приймає фінансовий звіт закладу освіти у випадках та порядку, визначених законодавством; - здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю закладу освіти; - здійснює контроль за дотриманням установчих документів закладу освіти; - забезпечує створення у закладі освіти інклюзивного освітнього середовища, універсального дизайну та розумного пристосування; - здійснює контроль за недопущенням привілеїв чи обмежень (дискримінації) за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками; - здійснює контроль за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти; розглядає скарги про відмову у реагуванні на випадки булінгу (цькування) за заявами здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та приймає рішення за результатами розгляду таких скарг; сприяє створенню безпечного освітнього середовища в закладі освіти та вживає заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу; - реалізує інші права, передбачені законодавством та установчими документами закладу освіти. Засновник або уповноважений ним орган (особа) не має права втручатися в діяльність закладу освіти, що здійснюється ним у межах його автономних прав, визначених законом та установчими документами. Засновник або уповноважений ним орган (особа) може делегувати окремі свої повноваження органу управління закладу освіти та/або наглядовій (піклувальній) раді закладу освіти. Засновник має право створювати заклад освіти, що здійснює освітню діяльність на кількох рівнях освіти. Засновник закладу освіти зобов’язаний: - забезпечити утримання та розвиток матеріально-технічної бази заснованого ним закладу освіти на рівні, достатньому для виконання вимог стандартів освіти та ліцензійних умов; - у разі реорганізації чи ліквідації закладу освіти забезпечити здобувачам освіти можливість продовжити навчання на відповідному рівні освіти; - забезпечити відповідно до законодавства створення в закладі освіти безперешкодного середовища для учасників освітнього процесу, зокрема для осіб з особливими освітніми потребами.

4.2. Безпосереднє керівництво роботою закладу освіти здійснює його директор, якого призначає і звільняє з посади сільський голова, за результатами конкурсу на контрактній основі відповідно до чинного законодавства.

4.3.Директор закладу освіти має право: – діяти від імені закладу освіти без довіреності та представляти заклад освіти у відносинах з іншими особами; – підписувати документи з питань освітньої, фінансово-господарської та іншої діяльності закладу освіти; – приймати рішення щодо діяльності закладу освіти в межах повноважень, визначених законодавством та строковим трудовим договором; – призначати на посаду, переводити на іншу посаду та звільняти з посади працівників закладу освіти, визначати їхні посадові обов’язки, заохочувати та притягати до дисциплінарної відповідальності, а також вирішувати інші питання, пов’язані з трудовими відносинами, відповідно до вимог законодавства; – визначати режим роботи закладу освіти; – видавати відповідно до своєї компетенції накази і контролювати їх виконання; – приймати рішення з інших питань діяльності закладу освіти.

4.4. Керівник закладу освіти зобов’язаний: – виконувати цей Статут, Закон України "Про освіту", Закон України «Про повну загальну середню освіту» та інші акти законодавства, а також забезпечувати та контролювати їх виконання працівниками закладу освіти, зокрема в частині організації освітнього процесу державною мовою; – планувати та організовувати діяльність закладу освіти; – надавати щороку уповноваженому органу пропозиції щодо обсягу коштів, необхідних для підвищення кваліфікації педагогічних працівників; – організовувати фінансово-господарську діяльність закладу освіти в межах затвердженого кошторису; – затверджувати правила внутрішнього розпорядку закладу освіти; – затверджувати посадові інструкції працівників закладу освіти; – організовувати освітній процес та видачу документів про освіту; – затверджувати освітню програму закладу освіти; – затверджувати штатні розписи – забезпечувати розроблення, затвердження, виконання та моніторинг виконання індивідуальної програми розвитку учня; – контролювати виконання педагогічними працівниками та учнями (учнем) освітньої програми, індивідуальної програми розвитку, індивідуального навчального плану; – забезпечувати здійснення контролю за досягненням учнями результатів навчання, визначених державними стандартами повної загальної середньої освіти, індивідуальною програмою розвитку, індивідуальним навчальним планом; – створювати необхідні умови для здобуття освіти особами з особливими освітніми потребами; – формувати засади, створювати умови, сприяти формуванню культури здорового способу життя учнів та працівників закладу освіти; – створювати в закладі освіти безпечне освітнє середовище, забезпечувати дотримання вимог щодо охорони дитинства, охорони праці, вимог техніки безпеки; – організовувати харчування та сприяти медичному обслуговуванню учнів відповідно до законодавства; – здійснювати зарахування, переведення, відрахування учнів, а також їх заохочення (відзначення) та притягнення до відповідальності відповідно до вимог законодавства; – підтримує ініціативу щодо вдосконалення освітнього процесу, заохочує творчі пошуки, дослідно-експериментальну роботу педагогів; – організовує різні форми співпраці з батьками або особами, які їх замінюють; – щороку звітує про освітню, методичну, економічну і фінансовогосподарську діяльність закладу освіти на загальних зборах колективу та батьків, або осіб, які їх замінюють; – здійснює інші повноваження, передбачені законом та установчими документами закладу.

4.5. Постійно діючий колегіальний орган у закладі освіти – педагогічна рада. До складу педагогічної ради водять: директор, педагогічні працівники, інші спеціалісти. Запрошеними з правом дорадчого голосу можуть бути представники громадських організацій, батьки або особи, які їх замінюють. Головою педагогічної ради є директор закладу освіти.

4.6. Педагогічна рада закладу освіти: – схвалює стратегію розвитку закладом освіти та річний план роботи; – схвалює освітню програму, зміни до неї та оцінює результати її виконання; – схвалює правила внутрішнього розпорядку, положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, положення про академічну доброчесність; – приймає рішення щодо переведення учнів на наступний рік навчання, притягнення до відповідальності за невиконання обов’язків, а також щодо відзначення, морального заохочення учнів та інших учасників освітнього процесу; – приймає рішення щодо визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічного працівника, отриманих ним поза закладами освіти, що мають ліцензію на підвищення кваліфікації або провадять освітню діяльність за акредитованою освітньою програмою; Рішення педагогічної ради, прийняті в межах її повноважень, вводяться в дію наказами керівника закладом освіти та є обов’язковими до виконання всіма учасниками освітнього процесу в закладі освіти. Робота педагогічної ради планується довільно, відповідно до потреб закладу освіти. Кількість засідань педагогічної ради становить не менше 4 разів на рік.

4.7. У закладі освіти можуть діяти: – органи самоврядування працівників закладу освіти; – органи батьківського самоврядування; – орган учнівського самоврядування; – інші органи громадського самоврядування учасників освітнього процесу.

4.8. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування закладу освіти є загальні збори (конференція) колективу закладу освіти та батьків, які скликаються не рідше одного разу на рік. Термін їх повноважень становить один рік. Рішення загальних зборів приймаються простою більшістю голосів від загальної кількості присутніх. Загальні збори (конференція): – заслуховують звіт керівника закладу з питань статутної діяльності та дають оцінку шляхом таємного або відкритого голосування; – розглядають питання освітньої, методичної, економічної і фінансовогосподарської діяльності закладу освіти. - затверджують основні напрями вдосконалення роботи і розвитку закладу освіти.

4.9. У період між загальними зборами може діяти рада закладу освіти. Кількість засідань ради визначається за потребою. Засідання ради закладу освіти є правомірним, якщо в ньому бере участь не менше двох третин її членів (працівники закладу освіти, батьки). Рада закладу освіти організовує виконання рішень загальних зборів, розглядає питання поліпшення умов для здобуття дошкільної освіти, зміцнення матеріально-технічної бази, поповнення й використання бюджету закладу, вносить пропозиції щодо морального і матеріального заохочення учасників освітнього процесу, погоджує зміст і форми роботи з педагогічної освіти батьків або осіб, які їх замінюють.

4.10. У закладі освіти може діяти учнівське самоврядування з метою формування та розвитку громадянських, управлінських і соціальних компетентностей учнів, пов’язаних з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту, здорового способу життя тощо. Учнівське самоврядування здійснюється учнями безпосередньо і через органи учнівського самоврядування. Діяльність органів учнівського самоврядування не повинна призводити до порушення законодавства, установчих документів закладу освіти, правил внутрішнього розпорядку, прав та законних інтересів інших учасників освітнього процесу. Засади учнівського самоврядування визначаються законодавством про освіту та положенням про учнівське самоврядування закладу освіти (за наявності), що затверджується загальними зборами уповноважених представників класів закладу освіти. У своїй діяльності органи учнівського самоврядування керуються законодавством, правилами внутрішнього розпорядку та положенням про учнівське самоврядування закладу освіти (за наявності). Рішення органу учнівського самоврядування виконується учнями на добровільних засадах.

4.11. За рішенням засновника відповідно до спеціальних нормативних актів у закладі освіти може створюватись наглядова (піклувальна рада). Порядок формування наглядової (піклувальної) ради, її відповідальність, перелік і строк повноважень, а також порядок її діяльності визначаються спеціальними законами та установчими документами закладу освіти.

5. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

5.1. Майно закладу освіти складають будівлі, споруди, комунікації, інвентар, обладнання, спортивні та ігрові майданчики, інші матеріальні цінності, вартість яких відображається у балансі Станишівської сільської ради. Заклад освіти не може бути приватизований або в будь-який інший спосіб переданий у приватну власність.

6. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

6.1. Фінансово-господарська діяльність закладу освіти здійснюється на основі його кошторису.

6.2. Джерелами формування кошторису закладу освіти є: – кошти засновників; – кошти державного бюджету у розмірі, передбаченому нормативами фінансування загальної середньої освіти для забезпечення вивчення предметів в обсязі Державних стандартів освіти; – кошти юридичних і фізичних осіб; – доходи від здачі в оренду приміщень, споруд, обладнання; – благодійні внески юридичних і фізичних осіб; – інші джерела, не заборонені законодавством.

6.3. У закладі освіти створюється фонд загальнообов'язкового навчання, який формується з урахуванням матеріально-побутових потреб учнів за рахунок коштів бюджету в розмірі не менше трьох відсотків витрат на його поточне утримання, а також за рахунок коштів залучених з інших джерел. Кошти фонду загальнообов'язкового навчання зберігаються на рахунку закладу освіти в установі банку і витрачаються відповідно до кошторису, що затверджується директором закладу освіти. Облік і використання коштів фонду загальнообов'язкового навчання здійснюється закладом освіти згідно з наказом директора, який видається на підставі рішення ради закладу освіти, відповідно до порядку передбаченого чинним законодавством. Контроль за правильним витрачанням коштів фонду загального обов'язкового навчання здійснюють органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування та органи управління освітою.

6.4. Заклад освіти має право на придбання та оренду необхідного обладнання та інші матеріальні ресурси, користуватися послугами будь-якого підприємства, установи, організації або фізичної особи, фінансувати за рахунок власних надходжень заходи, що сприяють поліпшенню соціально-побутових умов колективу.

6.5. Порядок діловодства і бухгалтерського обліку в закладі освіти визначається законодавством та нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України та інших центральних органів виконавчої влади, яким підпорядковані навчальні заклади. За рішенням Органу управління закладу бухгалтерський облік може здійснюватись самостійно або через централізовану бухгалтерію.

6.6. Звітність про діяльність закладу освіти встановлюється відповідно до законодавства.

6.7. Доходи (прибутки) закладу освіти використовуються виключно для фінансування видатків на утримання навчального закладу, реалізації напрямів діяльності, визначених Статутом.

6.8. Закладу освіти забороняється розподіл отриманих коштів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів закладу освіти, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

7. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

Міжнародна академічна мобільність учнів та педагогічних працівників реалізується шляхом їх участі у програмах двостороннього та багатостороннього міжнародного обміну учнів та/або педагогічних працівників. За учнями зберігаються їхній статус та місце навчання у закладі освіти, за умови продовження здобуття ними повної загальної середньої освіти в Україні за однією з визначених форм здобуття освіти (крім очної), у тому числі з оформленням індивідуального навчального плану. Такі особи зобов’язані пройти відповідно до законодавства державну підсумкову атестацію (оцінювання результатів навчання) для переведення на наступний рік навчання та/або отримання відповідного документа про освіту. За педагогічними працівниками закладу освіти, які беруть участь у програмах міжнародного обміну, зберігається місце роботи в закладі освіти без збереження заробітної плати. На час тимчасової відсутності педагогічного працівника на відповідну посаду може бути призначена інша особа за строковим трудовим договором відповідно до законодавства.

8. ДЕРЖАВНИЙ НАГЛЯД (КОНТРОЛЬ) ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

8.1. Державний нагляд (контроль) за діяльністю закладу освіти здійснюється центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти та його територіальними органами, що діють на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені Законом України "Про освіту" .

8.2. Формами заходів державного нагляду (контролю) у сфері загальної середньої освіти є: – плановий (позаплановий) інституційний аудит; – позапланова перевірка. Центральний орган виконавчої влади із забезпечення якості освіти та його територіальні органи проводять інституційний аудит, позапланові перевірки відповідно згідно з порядками, затвердженими центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

9. РЕОРГАНІЗАЦІЯ АБО ЛІКВІДАЦІЯ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

9.1. Рішення про ліквідацію, реорганізацію чи перепрофілювання закладу освіти приймається Засновником закладу відповідно до діючого законодавства України.

9.2. У разі ліквідації закладу освіти вивільнені приміщення використовуються виключно для роботи з дітьми. Майно, яке є комунальною власністю (земельні ділянки, будівлі, споруди, обладнання, тощо), придбання чи відокремлення якого призначене для здобуття дітьми освіти, використовується виключно для роботи з дітьми.

9.3. Заклад освіти вважається ліквідованим або реорганізованим з моменту внесення про це запису до Єдиного державного реєстру.

10. ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ ДО СТАТУТУ

10.1. Зміни до Статуту закладу затверджуються рішенням Засновника закладу освіти шляхом викладання Статуту в новій редакції.

10.2. Зміни до Статуту здійснюються при змінах чинного законодавства та в інших випадках за рішенням Засновника.

10.3. Зміни до Статуту набувають юридичної сили з моменту їх державної реєстрації згідно з чинним законодавством.

11. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

11.1. Питання, не врегульовані цим Статутом, регулюються нормами чинного законодавства України. 

Сільський голова                                                                                                     Юрій Матвійчук

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.